FM200 Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri

FM200 Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri

FM200 yangın söndürme sistemi, halon gazının yasaklanmasıyla ülkemizde daha çok kullanılmaya başlayan otomatik yangın söndürme sistemidir.

İnsan sağlığını tehdit etmeyen bu gaz, ozon tabakasına zarar vermemektedir.

Renksiz ve kokusuz olan fm200 gazı, boşaldığında yangın mahallinde hızla yayılır ve oda içerisinde bulunan hiçbir şeye (kağıt, elektrik cihazlar vs) zarar vermemektedir.

42 veya 25 bar olarak silindirlere doldurulan fm200 gazı, silindirin içinde sıvı halde bulunur, kuru azot ile basınçlandırılır.

Yangın söndürme sistemi, gazı 10 sn. içerisinde odanın içine boşaltır.

İletken olmayan fm200 gazı, oda içerisindeki oksijeni emerek söndürme işlemini tamamlar.

Algılama sisteminde hem ısı dedektörü hemde duman dedektörü kullanılır. Isı veya duman dedektörleri algılama yaptıktan sonra yangın paneline sinyal gönderirler ve yangın paneli fraşörlü sireni devreye sokar. Böylece oda içerisinde olağan dışı bir durum olduğu gözlenilir. Eğer ısı ve duman dedektörleri her ikisi de algılama yaparlarsa söndürme sistemi kimseye gereksinim duymadan otomatik olarak gazı odaya boşaltır ve söndürme işlemini tamamlar. söndürme yapıldıktan sonra fm200 gazı hiçbir şekilde odaya zarar vermez ve temizlenmesine gereksinim duyulmaz.

Gazlı Söndürme Sistemlerinın belli başlı özellikleri;

İŞBİLİR YANGIN olarak; Yangın Algılama – İhbar ve Yangın Söndürme Sistemleri; Projelendirme, Bakım, Teknik Servis, Devreye Alma , Ürün İmalat ve Malzeme Teslimi , Yangın Danışmanlığı hizmetlerini vermekteyiz. İletişim