Karbondioksit Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri

Karbondioksit Gazlı Yangın Söndürme Sistemi

Karbondioksit gazlı söndürme sistemi, insanların olmadığı ortamlar için kullanılabilecek otomatik yangın söndürme sistemidir.

Silindir içerisinde sıvı halde olan bu gaz, yüksek basınçla basınçlandırılarak kullanılmaya hazır hale getirilmektedir. İletken olmayan karbondioksit gazı, Boşaldığı ortama hızlı bir şekilde yayılarak söndürme işlemine başlar.

Odaların hacmine göre hesaplanan gaz miktarı, standart olan silindirlerin sayısını belirler. Kollektör ile birbirine bağlanan Co2 silindirleri, sch40 çelik borular aracılığıyla odanın tavanına nozullar konularak montajlama işlemi yapılır.

Yine elektronik algılama sistemleri ile oda içerisinde algılanan yangın doğrultusunda söndürme silindirlerinde bulunan gaz oda içerisine boşaltılır.

Bu sistemler yangını iki şekilde söndürür. Yangın mahal içerisindeki oksijen seviyesinin %21’den %15 seviyesine hacimsel olarak düşürmesi (çoğu yanma türleri bu düşük seviyelerde tutuşma yaratamaz.) ve soğutma efekti ile ortamda oluşan ısıyı soğutması sayesinde, CO2 muhtemel yangınları başarılı bir performans ile söndürür.

Sık tercih edilen yangın sistemlerinden olan gazlı sistemler insan sağlığına kesinlikle zararlı değildir.

Gazlı sistemlerde kurulum yine uzman mühendislerimiz tarafından hassasiyetle yapılmakta ve monte edilmektedir.
Projeden montaja kadar özenle yürüttüğümüz çalışmalar sonrasında, 7/24 desteğimiz ile de teslim sonrası da hizmetinizdeyiz.

Proje bazlı yada kurulum sonrası bize iletmek istediğiniz her konuyu info@isbiliryangin.com email adresine iletebilirsiniz. Sizinle en kısa sürede irtibat kurulacaktır.

Bizleri sosyal medya hesaplarından da takip ederek, referanslarımızı ve güncel çalışmalarımızı inceleyebilirsiniz.