Fm200

Fm200 gazlı yangın söndürme sistemi genellikle elektrik odaları, arşivlere, galerilere ve değerli eşyaların konuldukları odaları yangından korumak için kullanılan bir otomatik yangın söndürme sistemidir.

Fm200 söndürme sistemi kurulacak odanın hacimine göre gaz miktarı hesaplanarak yangın tüpü belirlenir. Fm200 gazının dolumu özel dolum makinası ile yapıldıktan sonra azot ile basınçlandırılır.

42 veya 25 bar olarak silindirlere doldurulan fm200 gazı, silindirin içinde sıvı halde bulunur, kuru azot ile basınçlandırılır.

Renksiz ve kokusuz olan fm200gazı, boşaldığında yangın mahallinde hızla yayılır ve oda içerisinde bulunan hiçbir şeye (kağıt, elektrik cihazlar vs) zarar vermemektedir.

Fm200 gazlı yangın söndürme sistemlerini insanların olduğu elektrik odalarında, server odalarında, ups odalarında kullanılabilir.

Silindirin içerisinde bulunana gaz, boşaldığı zaman oda içerisindeki oksijeni emerek, ortamda bulunan oksijenin bitmesiyle yangını söndürmektedir.

 

Algılama sisteminde hem ısı dedektörü hemde duman dedektörü kullanılır.

Isı veya duman dedektörleri algılama yaptıktan sonra yangın paneline sinyal gönderirler ve yangın paneli fraşörlü sireni devreye sokar. Böylece oda içerisinde olağan dışı bir durum olduğu gözlenilir.

Eğer ısı ve duman dedektörleri her ikisi de algılama yaparlarsa söndürme sistemi kimseye gereksinim duymadan otomatik olarak gazı odaya boşaltır ve söndürme işlemini tamamlar.

Söndürme yapıldıktan sonra fm200gazı hiçbir şekilde odaya zarar vermez ve temizlenmesine gereksinim duyulmaz.

 

Fm200 Söndürme Sistemi
İşbilir Yangın Algılama ve Yangın Söndürme Sistemleri – Fm200 Yangın Söndürme Sistemi

 

İŞBİLİR YANGIN olarak; Yangın Algılama – İhbar ve Yangın Söndürme Sistemleri; Projelendirme, Bakım, Teknik Servis, Devreye Alma , Ürün İmalat ve Malzeme Teslimi , Yangın Danışmanlığı hizmetlerini vermekteyiz. İletişim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat