FM200 Gazlı Yangın Söndürme Sistem

FM200 Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri Yaygın olarak kulanılan söndürme sistemidir. Fm200 yangın söndürme sistemleri insanların bulundukları ortamlarda kullanılmaktadır. İnsan sağlığına zararı olmayan bu gaz; oksijeni emerek yangını söndürmektedir. İletken olmayan fm200 gazı; boşaldığında elektronik cihazlara zarar vermez ve boşaldığı ortamda temizliğe gerek yoktur.

Fm200 gazı, HFC-227ea olarakta geçmektedir. Normalde sıvı olarak depolanan bu gaz; oda içerisine boşalırken gaz halini almaktadır.

Fm200 gazlı yangın söndürme sistemleri aktif olduğunda 10 sn içinde alevleri yok etmektedir ve hızlı ısı azalması ile yangını tamamen söndürerek değerli cihazlarınızı ve eşyalarınızı minimum hasarla kurtarılmasını sağlamaktadır.

Algılama sisteminde hem ısı dedektörü hemde duman dedektörü kullanılır. Isı veya duman dedektörleri algılama yaptıktan sonra yangın paneline sinyal gönderirler ve yangın paneli fraşörlü sireni devreye sokar. Böylece oda içerisinde olağan dışı bir durum olduğu gözlenilir. Eğer ısı ve duman dedektörleri her ikisi de algılama yaparlarsa söndürme sistemi kimseye gereksinim duymadan otomatik olarak gazı odaya boşaltır ve söndürme işlemini tamamlar. söndürme yapıldıktan sonra fm200 gazı hiçbir şekilde odaya zarar vermez ve temizlenmesine gereksinim duyulmaz.

Fm200 Gazlı Söndürme Sistemlerinın belli başlı özellikleri;

Renksiz.

Kokusuzdur.

İŞBİLİR YANGIN olarak; Yangın Algılama – İhbar ve Yangın Söndürme Sistemleri; Projelendirme, Bakım, Teknik Servis, Devreye Alma , Ürün İmalat ve Malzeme Teslimi , Yangın Danışmanlığı hizmetlerini vermekteyiz. https://www.instagram.com/isbiliryangin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat