Pano içi yangın söndürme sistemi

Pano içi yangın söndürme sistemi

Pano içi yangın söndürme sistemi

Yangın söndürme sistemi, diğer sistemlere göre oda bazlı değil de, daha küçük hacimli ortamlarda kullanılmak üzere tasarlanmış, otomatik yangın söndürme sistemidir. Diğer sistemler gibi elektronik algılama sistemine ihtiyaç duymaz.

Sistemin kurulacağı ortamın hacimine göre hesaplanan gaz miktarı, standart tüplere doldurularak, azot ile basınçlandırılır.

Elektrik panosu yangın söndürme sistemleri, Basit kurulum için tasarlanmış olası bir yangın kaynağına çok yakın olduğu için saniyeler içinde aktive olarak güvenilir bir şekilde yangını bastırır. Yakın çevremizi yangından korurken düşük bakım maliyeti ve efektif bir çözüm sunar. 

Yangın tüpünün vanasına bağlanan, kırmızı renk yangın algılama hortumu; elektrik panosunun içerisindeki sigortaların üstünden  geçirilerek söndürme sisteminin montajı yapılır. Isı ve aleve duyarlı bu hortum sayesinde, yangına noktasal olarak müdahile edilebilir.

İletken olmayan bu gaz; hiçbir elektrik ve elektronik cihaza zarar vermemektedir.

Pano içi yangın söndürme sistemi İstenildiği zaman ışıklı ve sesli uyarı cihazları bağlanabilir.

Kullanım Alanları;

*Elektrik panoları
*Araba motorları
*UPS ve Server kabinleri
*Jeneratörler
*Değerli eşyaların bulunduğu dolaplar
*Tehlikeli Malzemelerin Bulunduğu Dolaplar

Ağırlıkları 1, 2, 4, 6 ve 12 kg olan yangın tüplerinin kullanıldığı elektrik panosu yangın söndürme sistemleri, büyük iş makinelerinin kullanıldığı robotların devrede olduğu fabrikalar için hayati önem taşır. En küçük bir aksamanın büyük maliyetlere yol açabileceği büyük ölçekli tesislerde asla ihmal edilmemesi gereken söndürme sistemleridir. Direkt çalışma prensibi ve indirekt çalışma prensibi şeklinde takılabilmektedir. Bu sistemlerde söndürücü gaz olarak HFC 236 ea gazı kullanılmaktadır. Yangını söndürecek sistem boru veya tubing şeklinde döşenmektedir.

İŞBİLİR YANGIN olarak; Yangın Algılama – İhbar ve Yangın Söndürme Sistemleri; Projelendirme, Bakım, Teknik Servis, Devreye Alma , Ürün İmalat ve Malzeme Teslimi , Yangın Danışmanlığı hizmetlerini vermekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat